į pradžią turinys susisiekite  
Naujienos
SUK, SUK RATELĮ 2014

Ketvirtas pavasaris apie šimtą mažųjų šokėjų trypė muzikos salės „padlagą“. Visų ikimokyklinio ugdymo mokyklų meninio ugdymo mokytojai paruošė po du numerius: lietuvių liaudies šokį bei ratelį. Labai džiaugiamės, kad kasmet meninio ugdymo mokytojai vis atnaujina ir tobulina lietuvių liaudies šokių ir ratelių repertuarą ir jo pateikimą.

Vaikų lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ meninio ugdymo mokytoja Inga Cicėnienė festivaliui parengė keturis vaikų kolektyvus ir vieną suaugusiųjų – pedagogų kolektyvą. Kolektyvai pristatė dešimt mūsų senolių, kada tai tryptų, šokių bei ratelių, užrašytų Dzūkijoj, Žemaitijoj, Suvalkijoj ir Aukštaitijoj, jau tik knygų puslapiuose įamžintą šokių bei ratelių įvairovę.

Festivalio kulminacija – visų kolektyvų bendra vakaruška – patrepsėjimas. Kad šokis būtų smagesnis ir nuotaika pakilesnė, kad niekas neliūdėtų ir nesėdėtų „vakaruškai grajino“ „Samanyčios“ kapela, vadovaujama Aurimo Gudo.

Už kantrybę ir aktyvumą visi festivalio kolektyvai ir jų vadovai buvo apdovanoti Visagino savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus liaudiškais suvenyrais ir Visagino vaikų lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ padėkos raštais bei lauknešėliais.

Klegėdami, bruzdėdami, truputį pavargę, skambant liaudiškai dainai, visi – maži ir dideli išgužėjo namo:

Rods buvo, rods buvo

Rods susitikti,

Tik ne rods ne malon,

Kad reik išsiskirti.

 

Dėkojame Visagino savivaldybei, Visagino kultūros centrui, fotografui Rimui Galkui prisidėjusiems prie festivalio organizavimo.

 

Dėkojame lopšelio-darželio bendruomenei už sutelktumą, draugiškumą, supratingumą, įgyvendinant festivalio  sumanymus.

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Danutė Remeikienė